Arkadia 2 - Wspólnota mieszkaniowa

Forum mieszkańców osiedla Arkadia 2 w Niemczu

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2015-02-13 11:41:02

MaciejD

Administrator

Zarejestrowany: 2015-01-22
Posty: 16
Punktów :   

Informacje po spotkaniu 12 lutego 2015

W dniu 12.02.2015 o godzinie 19.00 na terenie osiedla Arkadia 2 miało miejsce spotkanie mieszkańców Wspólnoty z Panią Brygidą.

Najważniejsze tematy i ustalenia:
1. Do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy I Wydz.Cywilny wpłynął pozew mieszkańców wspólnoty Arkadia 2 przeciw uchwale nr 4/2014 (tj.zmiana sposobu dozorowania osiedla). Pozew wpłynął do Administratora w środę 11.02 i są 2 tygodnie na odpowiedź na ten pozew. Komplet dokumentów jest dostępny u Pani Brygidy.

2. W związku z postanowieniem Sądu nie ma zabezpieczenia powództwa w postaci wstrzymania wykonania uchwały 4/2014, dlatego trwa proces zbierania ofert od firm, które mogą zaoferować swoje usługi związane z dozorem i utrzymaniem części wspólnych. Ujednolicona specyfikacja wymagań będzie przesłana wszystkim zainteresowanym firmom, aby ich oferty były porównywalne.

3. Regulacji wymagają czujniki zmierzchowe oświetlenia zewnętrznego - zbyt długo rano świecą się lampy.

4. Informacje o naszym forum mają być wywieszone na tablicach informacyjnych w klatkach budynków.

5. Informacje o deklaracjach "śmieciowych" mają być wywieszone na tablicach informacyjnych w klatkach budynków.

6. Na zebraniu rocznym wspólnoty (końcówka marca lub początek kwietnia 2015) zostaną zaproponowane uchwały związane z miejscami postojowymi dla gości. Propozycje są następujące: miejsca całkowicie zlikwidować lub uczynić je źródłem przychodu dla Wspólnoty.

7. Po styczniowym zebraniu Wspólnoty ws. zmiany sposobu zarządzania nieruchomością wspólną wpłynęły zastrzeżenia co do ważności tej uchwały. Chodzi o zachowanie formy czynności - tj. zmiana sposobu zarządzania wymagająca notariusza vs. pełnomocnictwa głosujących - notarialne i zwykłe. Kwestia do wyjaśnienia z Rejentem, który był obecny na naszym zebraniu.

W razie uwag, proszę o komentarze, dopiszę je do tej listy.


---
Maciej D. mieszkanie 27/8

Offline

 

#2 2015-02-14 20:57:58

najN232

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-22
Posty: 22
Punktów :   

Re: Informacje po spotkaniu 12 lutego 2015

Droga - propozycja rozmowy z Wójtem ( deklaracja P. Macieja S. ) temat - projekt drogi , wykonawstwo - terminy .
         - ze względu na nawierzchnię "gliniastą" wysypanie tłucznia na odc. całej drogi lub chociaż na długości naszego ogrodzenia
Wyposażenie pom. Wspólnoty w budynku nr 25 w więcej krzeseł
P. Brygida - kiedy ekoteka .
Ad.2- wg zobowiązania wykonuje P. Kinga ?

Offline

 

#3 2015-02-16 22:50:33

dmiod1

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-29
Posty: 4
Punktów :   

Re: Informacje po spotkaniu 12 lutego 2015

dot.pkt.6
Może autor pomysłu uzasadniłby swój postulat. Dlaczego mamy zlikwidować miejsca postojowe i w jaki sposób miały by one przynosić dochód Wspólnocie.

Offline

 

#4 2015-02-16 23:04:28

MaciejD

Administrator

Zarejestrowany: 2015-01-22
Posty: 16
Punktów :   

Re: Informacje po spotkaniu 12 lutego 2015

dmiod1 napisał:

dot.pkt.6
Może autor pomysłu uzasadniłby swój postulat. Dlaczego mamy zlikwidować miejsca postojowe i w jaki sposób miały by one przynosić dochód Wspólnocie.

Nie jestem autorem pomysłu, ale dla wyjaśnienia - to są warianty rozłączne. Albo likwidacja całkowita, albo pozostawienie odpłatnie dla chętnych mieszkańców. Dyskusja i ewentualne głosowanie nad tymi pomysłami są zaplanowane na zebranie roczne.

Trzeci wariant to oczywiście - nie zmieniamy obecnego układu.


---
Maciej D. mieszkanie 27/8

Offline

 

#5 2015-02-17 00:26:03

dmiod1

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-29
Posty: 4
Punktów :   

Re: Informacje po spotkaniu 12 lutego 2015

Sorry Maciej,
Ale nadal nie wiem dlaczego mamy cokolwiek zmieniać. Dlaczego powstał pomysł likwidacji miejsc dla gości ? Jakie są argumenty ?

Offline

 

#6 2015-02-17 18:24:38

kinrob217

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-28
Posty: 2
Punktów :   

Re: Informacje po spotkaniu 12 lutego 2015

dmiod1 napisał:

Sorry Maciej,
Ale nadal nie wiem dlaczego mamy cokolwiek zmieniać. Dlaczego powstał pomysł likwidacji miejsc dla gości ? Jakie są argumenty ?

Pomysł powstał na podstawie obserwacji, z których wynika, że mieszkańcy nie respektują podjętych uchwał, co narusza porządek we wspólnocie.
Tak, jak napisał Maciej, projekty uchwał będą poprzedzone dyskusją na zebraniu.
odp. ad 2
W dniu dzisiejszym przesłałam Pani Administrator propozycję oczekiwanego zakresu usług. Do wykonania nowy Zarząd + Administrator.

Ostatnio edytowany przez kinrob217 (2015-02-17 18:32:54)

Offline

 

#7 2015-02-17 19:49:02

dmiod1

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-29
Posty: 4
Punktów :   

Re: Informacje po spotkaniu 12 lutego 2015

Na czym,  w ocenie przedmówcy ,ma polegać nie respektowanie uchwał, które miało by nas  skłonić  do likwidacji miejsc dla gości, skoro są one dla nich przeznaczone. W jaki sposób narusza to porządek we Wspólnocie?
Nie rozumiem dlaczego jestem ciągle odsyłana do dyskusji jakie mają się odbyć na zebraniu skoro podobno forum powstało po to aby właśnie dyskutować.

Offline

 

#8 2015-02-22 17:24:22

MaciejD

Administrator

Zarejestrowany: 2015-01-22
Posty: 16
Punktów :   

Re: Informacje po spotkaniu 12 lutego 2015

@dmiod1
Znowu wypowiem się jako przekazujący informację:
Nierespektowanie uchwał dotyczących miejsc postojowych dla gości to przede wszystkim parkowanie na tych miejscach pojazdów należących do mieszkańców lub pojazdów użytkowanych przez mieszkańców naszego osiedla.
Masz rację, że dyskusję możemy prowadzić tutaj, ale wiążących ustaleń tu na pewno nie będzie, bo musimy pamiętać, że nie każdy korzysta z tego forum.


---
Maciej D. mieszkanie 27/8

Offline

 

#9 2015-02-23 21:56:35

dmiod1

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-01-29
Posty: 4
Punktów :   

Re: Informacje po spotkaniu 12 lutego 2015

Bardzo dziękuję Maciej za odpowiedź, ale nadal nie wiem o jakie konkretnie sytuacje chodzi. Ja jako osoba, która przebywa w domu cały dzień z małym dzieckiem mam okazję do obserwowania ruchu na osiedlu i nie zauważyłam żadnych nieprawidłowości. Szczególnie mam podgląd na miejsce dla gości koło śmietnika i nie wiem o co chodzi. Chyba że sprawa dotyczy miejsc przy bloku 21. Chociaż tam też nie zauważyłam nic niepokojącego. Może więc odnieśmy się do konkretów, żebyśmy mogli ocenić czy były to epizody ( czy jest się w ogóle nad czym zastanawiać ), czy coś dzieje cię ciągle.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.anglicykjo2011.pun.pl www.narutoarena.pun.pl www.callofduty1.pun.pl www.uroda.pun.pl www.darkteampl.pun.pl